HAKKIMIZDA

CYGNUS INTERNET UYGULAMALARI VE BİLGİ SİSTEMLERİ

Cygnus, gelişen teknolojiye paralel olarak yenilikçi projeler geliştirmek, AR-GE çalışmaları yürütmek ve danışmanlık servisi sunmak amacıyla, 2013 yılında kurulmuştur. Misyonumuz, özel ve kamu kuruluşları için yenilikçi ve kaliteli çözümler sunmak, Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS / MIS) ile ilgili danışmanlık hizmetleri ve tarafımızca oluşturulan nitelikli uygulama yazılımı ürünlerimize dayalı güvenilir çözümler üretmektir. Uygulama yazılımı ürünleri pazarındaki gelişmeler değerlendirildiğinde, bir şirketin başarılı yazılım projeleri geliştirme yeteneğinin, bilgi birikiminin ve deneyiminin arttırılması için başarılı bir ar-ge firmasına dönüştürülmesi gerekliliği ortadır. Ana faaliyet alanlarımız bilgisayar ve elektronik tabanlı bilişim uygulamalarıdır.

  • Gerçek Zamanlı Veri Yönetimi
  • Gerçek Zamanlı Yönetim Bilgi Sistemi,
  • Kurumsal Süreç Yönetimi,
  • Komuta Kontrol ve Karar Destek Sistemleri,
  • Kurumsal Mobil Uygulama Geliştirme,
  • Bulut Mimaride Kurumsal Mobil Uygulama Geliştirme Platformu,
  • Mobil Destekli Kurumsal Eğitim Platformu,
  • Havadan Oblik Görüntüleme Sistemleri ve Kurumiçi Uygulama Geliştirme

Kamu' dan elde ettiği bilgi birikimi ve başarılı projeleri, bulunduğu coğrafyada yakın komşu ülkelere taşımayı hedefleyen Cygnus; web tabanlı, çok dil seçenekli Bulut Mimari' deki yazılım uygulamaları ve kurumsal mobil yazılımlar eşliğinde, 2023 yılında Türkiye’nin beğenilen firmaları arasında yer almayı hedeflemektedir.

Değerlerimiz

Tarafsızlık ve Bağımsızlık

Önyargılarımızdan bağımsız düşünce tarzımız gerçeğe dayanan raporlama sistemimiz

GÜVEN

Cygnus adından olmuş olduğu ve markasına tam olarak yansıttığı en önemli değeri tabiki bir yıldız takımı olmasıdir. Cygnus ekibi ile müşterileri arasındaki tüm ilişkiler güven temeli üzerinde yüksekmektedir.

Etkin İletişim

Farklı fikirlerin ortaya çıkarılmasına zemin hazırlar farklı fikirlere saygı duyarız. Müşterilerimizin sunduğu görüş ve öneriler dikkate alır zamanında geri bildirimde bulunuruz.

Saygı

İnsana, çevreye ve yasalara saygıyı ön planda tutan müşterilerine ve çalışanlarına karşı adil bir yaklaşım sergileyen bir kimliğe sahibiz.

Bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişimine ilişkin riskleri belirlemeyi, değerlendirmeyi,

Kabul edilebilir seviyenin üzerinde bulunan tüm varlıklar için gerekli kontrolleri uygulamayı,

Bilgi güvenliği süreçlerinin performansını ölçmeyi,

Bu verilerden hedefler üretmeyi,

Zayıflıklarımızı ve tehditleri alt yapı, çalışma ortamı, donanım, yazılım ve eğitim yatırımlarıyla en aza indirgemeyi,

İşimizin, müşterilerimizin ve yasal şartların gerektirdiği güvenlik şartlarını karşılamayı,

Taahhüt ederiz.

Politikalar, yönetimin gözden geçirme toplantılarında gözden geçirilmekte, belirlenen hedefler doğrultusunda gerektikçe revize edilmektedir.

Bilgi Güvenliğinde politikalar belirlenirken; bilginin işlenirken, iletilirken ve muhafaza edilirken Gizlilik, Bütünlük ve Erişilebilirlik esas alınacağı da anlatılmakta, risk yönetimi yaklaşımı da vurgulanmaktadır.

GENEL MÜDÜR - Taha GÜR

© 2013-2018 Cygnus Bilgi Teknolojileri - Tüm Hakları Saklıdır.