Web Uygulamaları

Web Uygulamaları

Günümüzde masaüstü uygulama programlarının yerini hızla web tabanlı uygulamalar almaktadır. Web tabanlı uygulamaların en önemli artısı, internet erişimi olan her bilgisayardan, ilave program kurulumu gerekmeksizin, kolayca çalıştırılabilmesi ve bu sayede hedef kitleye etkileşimli uygulamalarla hitap edilebilmesi olarak tanımlanabilir.

INTRANET VE B2E UYGULAMALARI

"Business to Employee" olarak açıklayabileceğimiz bu kavram, intranet yani şirket içi internet olarak düşünebileceğimiz bir platformda şirket çalışanları arasındaki bilgi paylaşımının hızlı ve etkili olmasını sağlamaya yönelik bir altyapıdır. Böylece sadece çalışanların istediği bilgiye ulaşmasını sağlamakla kalmaz, bilgiyi paylaşmaya yetkisi olmayan kişilerin de ulaşımını kısıtlar.

EXTRANET VE B2P UYGULAMALARI

"Business to Partners" ya da "Extranet" olarak da adlandırılan bu tarz siteler, şirket dışından sadece izin verilen kullanıcılara açık intranet olarak da tanımlanabilir. Tedarikçiler, çözüm ortakları gibi birlikte çalışılan iş ortaklarına verilecek kullanıcı adı ve parolalarla ulaşılan bu siteler onların ihtiyaç duyacakları özel bilgilerin sürekli güncellendiği bilgi paylaşımına yönelik sitelerdir. Bu bilgiler sadece onların kullanımına yönelik açık bilgilerdir, fiyat listelerini, onları ilgilendiren son haberleri, stok durumunu veya ihtiyaç duyacakları çeşitli görsel malzemeleri veya PDF dokümanları içerir.

PORTAL GELIŞTIRME

Çoğunlukla, kullanıcılarının ilgi alanları hakkındaki bilgilere ulaşm

© 2013-2018 Cygnus Bilgi Teknolojileri - Tüm Hakları Saklıdır.